Turnee aprobate 2010

# Denumire concurs Localitate Tipul  concursului Start Final Felul omologării Informaţii la tel.
1 Turneul Maeştrilor Satu Mare turneu 13-Jan 22-Jan FIDE 0744-868688
2 Cupa Unirii Timişoara elveţian 22-Jan 24-Jan FRS
3 Cupa Dorsan Cluj-Napoca elveţian 22-Jan 24-Jan FRS 0264-595888
4 Cupa Ianuarie Cluj-Napoca turneu 25-Jan 30-Jan FIDE 0264-582707
5 Week-end şahist sătmărean – nr.5 Satu Mare elveţian 29-Jan 31-Jan FIDE 0744-868688
6 Turneul internaţional feminin Cotroceni 2010 Bucureşti turneu 10-Feb 18-Feb FIDE 0745-799776
7 Week-end şahist sătmărean – nr.6 Satu Mare elveţian 12-Feb 14-Feb FIDE 0744-868688
8 Open copii – Memorial Victor Ciocâltea Bucureşti elveţian 13-Feb 28-Feb FRS 021-3485081
9 Memorialul “Paul Diaconescu” Ploieşti elveţian 13-Feb 13-Mar FIDE 0720-312749
10 Cupa de iarnă Baia Mare elveţian 18-Feb 20-Feb FRS 0744-885132
11 Grand Prix Iaşi – etapa I Iaşi elveţian 25-Feb 28-Feb FIDE 0740-277850
12 Memorialul Mircea Rădulescu Cluj-Napoca elveţian 26-Feb 28-Feb FIDE 0740-316490
13 Cupa Nord-Vest Satu Mare elveţian 26-Feb 28-Feb FRS 0744-868688
14 Cupa Mediator Giarmata Vii elveţian 5-Mar 7-Mar FRS 0721-164050
15 Cupa Mărţişorului Mangalia elveţian 5-Mar 7-Mar FRS 0241-757339
16 Cupa 8 martie 2010 Sighet elveţian 5-Mar 7-Mar FRS 0741-066886
17 Open general – Memorial Victor Ciocâltea Bucureşti elveţian 6-Mar 14-Mar FIDE 021-3485081
18 Week-end şahist braşovean – Cupa 8 Martie Braşov elveţian 12-Mar 14-Mar FRS 0268-323855
19 Cupa CSS 2 Bucureşti elveţian 12-Mar 14-Mar FRS
20 Cupa Ghiocelului Galaţi elveţian 12-Mar 14-Mar FRS 0236-434445
21 Primăvara Mărginimii Sălişte elveţian 13-Mar 14-Mar FRS 0724-023684
22 Turneul speranţelor Voluntari elveţian 19-Mar 21-Mar FRS 021-3506498
23 Cupa de primăvară Baia Mare elveţian 19-Mar 21-Mar FRS 0744-885132
24 Cupa Voinţa-Informaţia Zilei Satu Mare elveţian 25-Mar 28-Mar FIDE 0744-868688
25 Cupa CSS Tg.Mureş Tg.Mureş elveţian 26-Mar 28-Mar FRS 0265-212135
26 Campionatul Capitalei pentru juniori Bucureşti elveţian 26-Mar 1-Apr FRS 0745-799776
27 Campionatul Capitalei 2009 Bucureşti elveţian 23-Apr 1-May FRS 0745-799776
28 Campionatul judeţean open Brăila Brăila elveţian 24-Apr 9-May FRS 0751-258345
29 Campionatul judeţean Vrancea – seniori Focşani elveţian 30-Apr 2-May FRS 0730-513422
30 Cupa Iza Sighet elveţian 7-May 9-May FRS 0741-066886
31 Cupa “Casa Piraţilor” – juniori Praid elveţian 7-May 9-May FRS 0740-316490
32 Cupa Boboc Timişoara elveţian 14-May 16-May FRS
33 Cupa Luceafărul Botoşani elveţian 21-May 23-May FRS 0231-584002
34 Week-end şahist sătmărean nr.7 Satu Mare elveţian 21-May 23-May FIDE 0744-868688
35 Cupa Felix Băile Felix elveţian 21-May 25-May FIDE
36 Cupa Limpedea Baia Sprie turneu 23-May 4-Jun FIDE
37 Trofeul Şah Club Galaţi Galaţi elveţian 27-May 30-May FIDE 0749-052523
38 Trofeul Şah Club Galaţi – copii Galaţi elveţian 27-May 30-May FRS 0749-052523
39 Cupa Sergentul Vaslui elveţian 28-May 30-May FIDE 0745-065498
40 Week-end şahist salontan Salonta elveţian 28-May 30-May FIDE
41 Căluţul de fildeş Brăila elveţian 28-May 30-May FRS 0721-894024
42 Campionatul Capitalei 2010 Bucuresti elveţian 28-May 6-Jun FIDE 0745-799776
43 Pionul năzdrăvan Brăila elveţian 1-Jun 30-Jun FRS 0721-894024
44 Grand Prix Iaşi – etapa III Iaşi elveţian 3-Jun 6-Jun FIDE 0740-277850
45 Cupa Partyum Marghita elveţian 4-Jun 6-Jun FIDE 0756-777735
46 Memorialul “Pius Brânzeu” Timişoara elveţian 4-Jun 6-Jun FRS 0724-500422
47 Cupa copiilor Bicaz elveţian 4-Jun 6-Jun FRS 0745-267387
48 Cupa Tisa Sighet elveţian 4-Jun 6-Jun FRS 0741-066886
49 Vara şahistă bucureşteană Bucureşti elveţian 5-Jun 15-Jun FIDE
50 Festivalul internaţional de şah “Eforie 2010” Eforie Nord elveţian 17-Jun 27-Jun FIDE 0745-799776
51 Cupa şcolii “Vasile Alecsandri” Vaslui elveţian 18-Jun 20-Jun FRS 0745-065498
52 Festivalul internaţional de şah “FISCA 2010” Cap Aurora elveţian 18-Jun 27-Jun FIDE 021-3130567
53 Cupa Fair Play Satu Mare turneu 18-Jun 11-Jul FIDE 0744-868688
54 Cupa oraşului Baia Mare Baia Mare elveţian 22-Jun 28-Jun FRS 0744-885132
55 Trofeul Litoralului Eforie Nord elveţian 24-Jun 4-Jul FIDE 0723-309101
56 Festivalul internaţional de şah “Jupiter 2010” Jupiter elveţian 28-Jun 6-Jul FIDE 0745-799776
57 Trofeul Techirghiol Techirghiol elveţian 5-Jul 12-Jul FIDE 0726-190730
58 SPI Open Satu Mare elveţian 16-Jul 22-Jul FIDE 0744-868688
59 Festivalul Lions Cluj-Napoca elveţian 17-Jul 21-Jul FIDE 0742-263659
60 Campionatul judeţean Dâmboviţa – seniori + juniori Târgovişte elveţian 17-Jul 25-Jul FRS 0766-589237
61 Cupa de vară Baia Mare elveţian 23-Jul 25-Jul FRS 0744-885132
62 Festivalul international al sahului tulcean Tulcea elveţian 31-Jul 4-Aug FIDE 0723-138588
63 Arad Open 2010 Arad elveţian 6-Aug 12-Aug FIDE 0722-613128
64 Cupa Municipiului Buzău Buzău elveţian 6-Aug 8-Aug FIDE 0743-154610
65 Festivalul de şah Hermannstadt Sibiu elveţian 7-Aug 13-Aug FIDE 0724-023684
66 Festivalul de şah Hermannstadt – copii Sibiu elveţian 7-Aug 13-Aug FRS 0724-023684
67 XIII Bancpost Miercurea Ciuc elveţian 10-Aug 17-Aug FIDE 0740-021866
68 Open Şah Petroşani Petroşani elveţian 18-Aug 21-Aug FIDE 0721-162628
69 Festivalul internaţional “M.Sadoveanu” Iaşi elveţian 19-Aug 25-Aug FIDE 0740-277850
70 Gala Vaslui 2010 Vaslui elveţian 20-Aug 22-Aug FRS 0745-065498
71 Festivalul şahului brăilean Brăila elveţian 24-Aug 26-Aug FRS 0721-894024
72 Festivalul şahului juvenil Constanţa elveţian 25-Aug 29-Aug FRS 0722-513405
73 Festivalul şahului teleormănean Alexandria elveţian 26-Aug 30-Aug FRS 0724-773773
74 Cupa Municipiului Drăgăşani Drăgăşani elveţian 27-Aug 29-Aug FRS 0722-716787
75 Trofeul Centrocoop Eforie Nord elveţian 27-Aug 2-Sep FIDE 0723-309101
76 Trofeul Callatis Mangalia elveţian 31-Aug 8-Sep FIDE 0241-757339
77 Cupa Schwab Satu Mare elveţian 2-Sep 5-Sep FIDE 0744-868688
78 Zilele cetăţii Târgovişte elveţian 3-Sep 7-Sep FIDE 0721-278780
79 Week-end şahist orădean nr.3 Oradea elveţian 10-Sep 12-Sep FIDE
80 Festivalul Marmaţia Sighet elveţian 10-Sep 12-Sep FRS 0741-066886
81 Memorialul Marcel Andreescu Galaţi elveţian 16-Sep 19-Sep FIDE
82 Semifinala C.N. nevăzători Eforie Nord elveţian 19-Sep 25-Sep FIDE 021-2506525
83 Cupa de toamnă Satu Mare turneu 19-Sep 17-Oct FIDE 0744-868688
84 Trofeul Marghita Marghita elveţian 24-Sep 26-Sep FIDE 0756-777735
85 Campionatul judeţean Neamţ Bicaz elveţian 24-Sep 26-Sep FRS 0745-267387
86 Trofeul Dunării de Jos Brăila elveţian 1-Oct 3-Oct FIDE 0721-894024
87 Cupa de toamnă Astra (copii) Sibiu turneu 13-Oct 20-Nov FRS 0724-023684
88 Cupa de toamnă Cernavodă elveţian 14-Oct 17-Oct FIDE 0241-236110
89 Cupa Juventus Junior Bucureşti elveţian 15-Oct 17-Oct FRS
90 Cupa Mihai Molodoi Piatra Neamţ elveţian 15-Oct 17-Oct FRS 0233-214064
91 Toamna şahistă bucureşteană Bucureşti elveţian 18-Oct 26-Oct FIDE
92 Cupa Greşu Greşu-Vrancea elveţian 21-Oct 24-Oct FIDE 0237-621194
93 Cupa Conpet 2010 Ploieşti elveţian 23-Oct 31-Oct FIDE 0244-545915
94 Cupa Tinere speranţe Baia Mare elveţian 2-Nov 4-Nov FRS 0744-885132
95 Cupa Solovan Sighet elveţian 5-Nov 7-Nov FRS 0741-066886
96 Cupa Caro Bucureşti elveţian 5-Nov 7-Nov FRS
97 Cupa Recunoştinţei Crânguri-Giurgiu turneu 10-Nov 18-Nov FIDE
98 Festivalul internaţional de şah Bucureşti 2010 – fem. Bucureşti turneu 10-Nov 18-Nov FIDE 0745-799776
99 Festivalul internaţional de şah Bucureşti 2010 – masc. Bucureşti turneu 10-Nov 18-Nov FIDE 0745-799776
100 Campionatul municipiului Constanţa Constanţa elveţian 12-Nov 14-Nov FRS 0722-513405
101 Campionatul judeţean Ilfov – juniori Voluntari elveţian 12-Nov 14-Nov FRS
102 Cupa de toamnă Bicaz elveţian 13-Nov 21-Nov FIDE 0745-267387
103 Cupa Vransah Focşani elveţian 19-Nov 21-Nov FRS 0721-249766
104 Festivalul internaţional de şah Bucureşti 2010 – jun. Bucureşti elveţian 20-Nov 28-Nov FIDE 0722-732428
105 Cupa Danone Cluj-Napoca elveţian 20-Nov 21-Nov FRS 0758-654161
106 Cupa Juventus Bucureşti elveţian 24-Nov 30-Nov FIDE
107 Cupa de toamnă Astra Sibiu elveţian 25-Nov 28-Nov FIDE 0724-023684
108 Grand Prix Iaşi – etapa IV Iaşi elveţian 25-Nov 28-Nov FIDE 0740-277850
109 Campionatul judeţean Cluj Cluj-Napoca elveţian 25-Nov 28-Nov FIDE 0264-554530
110 Week-end şahist orădean nr.4 Oradea elveţian 26-Nov 28-Nov FIDE 0726-785480
111 Trofeul Rivulus Dominarum Baia Mare elveţian 26-Nov 28-Nov FRS 0744-885132
112 Cupa Tinerii Maeştri Craiova elveţian 27-Nov 29-Nov FRS 0745-306965
113 Cupa 1 Decembrie 2010 Craiova turneu 27-Nov 1-Dec FRS 0251-418680
114 Cupa 1 Decembrie Mizil elveţian 3-Dec 5-Dec FRS
115 Cupa Vrancea Focşani elveţian 3-Dec 5-Dec FRS 0721-249766
116 Cupa Moş Nicolae Galaţi elveţian 3-Dec 5-Dec FIDE 0749-052523
117 Cupa 1 Decembrie Bicaz elveţian 3-Dec 5-Dec FRS 0745-267387
118 Memorialul Revoluţiei din Decembrie 1989 Bucureşti elveţian 14-Dec 22-Dec FIDE 0745-123598
119 Trofeul Ioios Braşov elveţian 17-Dec 19-Dec FRS 0722-610980
120 Cupa de iarnă RIN Grand Hotel Bucureşti elveţian 17-Dec 19-Dec FRS 0722-732428
121 Viessmann Open Satu Mare elveţian 17-Dec 23-Dec FIDE 0744-868688
122 Cupa Danone Cluj-Napoca elveţian 18-dec 19-dec. FRS 0758-654161
123 Top Vrancea Focsani elveţian 17-dec 19-dec FRS 0721-249766
124 Festival ”Vâlcea 2010” Rm Vâlcea elveţian 26-dec 30-dec FIDE 0745-260575
125 Cupa  PEGAS Cluj Napoca turneu 28-dec 30-dec FRS 0742263659