Turnee aprobate 2007

# Denumire concurs Localitate Felul concursului Start Final Felul omologării Informaţii la tel.
1 Campionatul judeţean Argeş – individual juniori Piteşti elveţian 06 ian 21 ian FRS 0348-435885
2 Campionatul Capitalei – masculin Bucureşti elveţian 11 ian 18 ian FIDE 0745-123598
3 Campionatul Capitalei – feminin Bucureşti turneu 11 ian 18 ian FIDE 0745-123598
4 Cupa UNIO – turneul maeştrilor Satu Mare turneu 12 ian 04 feb FIDE 0261-762108
5 Cupa UNIO – turneul juniorilor Satu Mare turneu 12 ian 04 feb FIDE 0261-762108
6 Campionatul judeţean Vrancea Focşani elveţian 19 ian 28 ian FRS 0721-249766
7 Campionatul judeţean Argeş – individual seniori Piteşti elveţian 21 ian 11 feb FRS 0248-219976
8 Cupa de iarnă Satu Mare elveţian 02 feb 05 feb FIDE 0261-762108
9 Open Memorial Victor Ciocâltea Bucureşti elveţian 03 feb 11 feb FIDE 021-3137635
10 Cupa Mureşul Târgu Mureş elveţian 08 feb 11 feb FIDE 0265-211313
11 Turneul Internaţional al României Memorial Victor Ciocâltea Bucureşti turneu 06 mar 19 mar FIDE 021-3137635
12 Memorialul “Emil Şchiopu” Vaslui elveţian 9 mar 11 mar FRS 0742-889773
13 Cupa Primăverii Focşani elveţian 9 mar 11 mar FRS 0721-249776
14 Turneul Speranţelor Otopeni turneu 15 mar 5 apr FRS 021-3503592
15 Cupa Mărţişorului Geoagiu Băi elveţian 16 mar 18 mar FIDE 0721-364702
16 Cupa Voinţa Satu Mare elveţian 23 mar 27 mar FIDE 0765-325241
17 Open CSU-Dinamo Braşov elvetian 24 mar 25 mar FRS 0268-478203
18 Festivalul de şah al Armatei 2007 Sibiu elveţian 27 mar 01 apr FIDE 0721-364702
19 Campionatul judeţean de Şah Vrancea- juniori Focşani elveţian 30 mar 1 apr FRS 0721-249776
20 Campionatul judeţean de şah Dâmboviţa Târgovişte elveţian 30 mar 7 apr FRS 0721278780
21 Cupa Realitatea Huşi Huşi elveţian 31 mar 01 apr FRS 0235-480836
22 Campionatul judeţean de şah Neamţ – S+j Bicaz turneu 1 apr 11 apr FRS 0745-267387
23 Cupa Primăverii Bucureşti elveţian 23 apr 1 mai FIDE 0745-123598
24 Memorial “Pius Brînzeu” Timişoara elveţian 28 apr 05 mai FIDE 0724-567763
25 Cupa 1 Mai Bicaz turneu 1 mai 11 mai FRS 0745-267387
26 Open Galaţi Galaţi elveţian 8 mai 15 mai FIDE
27 Ziua Europei Buzău elveţian 11 mai 13 mai FRS 0238-715560
28 Cupa Soveja Soveja elveţian 18 mai 25 mai FIDE 0721-249766
29 Cupa CSS 2 Bucureşti elveţian 23 mai 31 mai FRS 0723-132476
30 Cupa Felix Oradea elveţian 25 mai 31 mai FIDE 0359-413261
31 Turneul Maeştrilor 2007 Ploieşti elveţian 25 mai 03 iun FIDE 0244-524027
32 Cupa “Tunari” Tunari elveţian 25 mai 24 iun FRS 0726-483801
33 Campionatul judeţean Vâlcea (copii şi juniori) Rm.Vâlcea elveţian 27 mai 03 iun FRS 0250-717955
34 Cupa de vară Bucureşti elveţian 04 iun 12 iun FRS 0723-132476
35 Turneul Regilor Bazna turneu 15 iun 27 iun FIDE 0726-253334
36 Trofeul Litoralului Eforie Nord elveţian 20 iun 30 iun FIDE 021-7453588
37 Festivalul Clubului Central de Şah Cap Aurora elveţian 22 iun 30 iun FIDE 021-3146813
38 Trofeul Techirghiol Techirghiol elveţian 02 iul 10 iul FIDE 0722-614602
39 Cupa Luceafărul – ed. II Botoşani elveţian 03 iul 07 iul FRS 0231-511092
40 Zilele Municipiului Focşani Focşani elveţian 06 iul 08 iul FRS 0721-249766
41 Memorial “Eugen Preda” Marghita elveţian 06 iul 12 iul FIDE 0746-153265
42 Vara şahistă craioveană Craiova elveţian 16 iul 20 iul FRS 0251-418680
43 Cupa Galaciuc Tulnici elveţian 20 iul 22 iul FIDE 0721-249766
44 Turneul Agora Oradea turneu 21 iul 27 iul FIDE 0259-427398
45 Trofeul Cetăţii Deva elveţian 21 iul 28 iul FRS 0254-231501
46 Festivalul şahului de la Craiova Craiova elveţian 23 iul 27 iul FRS 0251-534518
47 Trofeul Tera Şah Mediaş – open A,B Mediaş elveţian 29 iul 01 aug FIDE 0724-023684
48 Memorialul Laszlo Noel Tulcea elveţian 29 iul 03 aug FIDE 0723-138588
49 Open Alba Iulia Alba Iulia elveţian 02 aug 05 aug FIDE 0745-633805
50 Open Romgaz Eforie Nord elveţian 03 aug 10 aug FIDE 0723-132476
51 Campionatul judeţean Caraş-Severin – sferturi Reşiţa elveţian 11 aug 21 aug FRS 0722-503109
52 Bancpost&Ciuc Premium Miercurea Ciuc elveţian 19 aug 25 aug FIDE 0740-021866
53 Trofeul Callatis Mangalia elveţian 19 aug 25 aug FIDE 0723-673850
54 Campionatul judeţean Caraş-Severin – semifinale Reşiţa elveţian 24 aug 04 sept FRS 0722-503109
55 Memorial Ivan Halic Arad elveţian 25 aug 31 aug FIDE 0257-280070
56 Trofeul Centrocoop Eforie Nord elveţian 27 aug 02 sept FIDE 021-7453588
57 Trofeul Teleorman Alexandria elveţian 28 aug 01 sept FIDE 0744-305885
58 Cupa de vară Focşani elveţian 31 aug 02 sept FRS 0721-249766
59 Cupa Vados junior Arad elveţian 03 sept 06 sept FRS 0257-275113
60 Zilele Cetăţii Târgovişte elveţian 03 sept 07 sept FRS 0721-278780
61 Festivalul şahului juvenil Constanţa elveţian 06 sept 09 sept FRS 0241-654408
62 Cupa Schwab Satu Mare elveţian 07 sept 13 sept FIDE 0261-762108
63 Open Bucureşti – ed.V Bucureşti elveţian 07 sept 15 sept FIDE 0766-333255
64 Turneu internaţional Vados Arad turneu 20 sept 28 sept FIDE 0257-275113
65 Toamna şahistă transilvană Geoagiu Băi elveţian 21 sept 23 sept FIDE 0721-364702
66 Cupa Vransah Focşani turneu 21 sept 23 sept FRS 0721-249766
67 Cupa Conpet Ploieşti elveţian 22 sept 30 sept FIDE 0726-109269
68 Cupa de toamna Cernavodă elveţian 05 oct 07 oct FRS 0241-236110
69 Concurs echipe veterani Craiova turneu 05 oct 07 oct FRS 0251-418306
70 Campionatul Municipal de şah – seniori Piteşti 20 oct 10 nov FRS 0348-426591
71 Memorialul Dr. Octav Troianescu Bucureşti elveţian 27 oct 04 nov FIDE 021-3137635
72 Cupa Minivacanţa de toamnă Bucureşti elveţian 29 oct 04 nov FRS 0723-132476
73 Căluţul de fildeş Brăila elveţian 02 nov 04 nov FRS 0721-894024
74 Cupa Vrancea Greşu elveţian 02 nov 04 nov FIDE 0721-249766
75 Cupa Ştefan cel Mare Vaslui elveţian 08 nov 11 nov FIDE 0742-889773
76 Finala Camp. Naţional nevăzători Câmpulung Muscel elveţian 09 nov 17 nov FIDE 021-3351679
77 Cupa de toamnă Oradea turneu 09 nov 21 nov FIDE 0741-764478
78 Turneul Prieteniei Alba Iulia elveţian 10 nov 11 nov FRS 0745-633805
79 Memorialul “Emil Macarie” Ploieşti elveţian 24 nov 12 dec FIDE 0721-572434
80 Cupa Municipiului Buzău Buzău elveţian 07 dec 09 dec FIDE 0238-715560
81 Cupa Sătmarului Satu Mare elveţian 08 dec 16 dec FIDE 0261-877321
82 Campionatul judeţean Arad Arad elveţian 14 dec 20 dec FRS 0724-061066
83 Memorialul Revoluţiei din Decembrie 1989 Bucureşti elveţian 14 dec 22 dec FIDE 021-2525090
84 Trofeul Rusidava Drăgăşani elveţian 15 dec 16 dec FRS 0722-716787
85 Finala Campionatului Cluj Cluj-Napoca turneu 15 dec 23 dec FIDE 0264-582707
86 Cupa Iaşiului Iaşi elveţian 19 dec 22 dec FIDE 0740-277850
87 Festivalul de şah “Vâlcea 2007” Rm.Vâlcea elveţian 26 dec 30 dec FIDE 0250-717955