File de istorie 6

VI. COMPETITII EUROPENE INDIVIDUALE JUNIORI (1973 – 2010)

LOC SPORTIVI COMPETITIA AN LOCALITATEA
III AUREL URZICA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (20 ANI) 1973 GRONINGEN
(OLANDA)
III VIORICA ILIE CUPA EUROPEI 1977 NOVISAD
PENTRU JUNIOARE (IUGOSLAVIA)
II GABRIELA OLARASU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI) 1984 KATOWICE
(POLONIA)
III CRISTINA-ADELA BADULESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI) 1985 BAILE HERCULANE
(ROMANIA)
I SABINA POPESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI) 1991 MAMAIA
(ROMANIA)
II ALINA CALOTA CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI) 1991 MAMAIA
(ROMANIA)
II SEBASTIAN TUDORIE CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI) 1991 MAMAIA
(ROMANIA)
III CARMEN VOICU CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI) 1991 MAMAIA
(ROMANIA)
III ANDRIANA ANCA CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (12 ANI) 1991 MAMAIA
(ROMANIA)
II MIHAELA SANDU CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (14 ANI) 1991 MAMAIA
(ROMANIA)
III CORINA-ISABELA PEPTAN CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (14 ANI) 1991 MAMAIA
(ROMANIA)
I ANDREI ISTRATESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI CADETI 1991 MAMAIA
(ROMANIA)
II CLAUDIA-RAMONA BILCIU CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (12 ANI) 1992 RIMAVSKA
SOBOTA
(CEHOSLOVACIA)
II CORINA-ISABELA PEPTAN CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (14 ANI) 1992 RIMAVSKA SOBOTA
(CEHOSLOVACIA)
III ELENA-LUMINITA RADU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI) 1992 HRADEC KRALOVE (CEHIA)
II CLAUDIA-RAMONA BILCIU CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (14 ANI) 1993 SZOMBATHELY
(UNGARIA)
II CORINA-ISABELA PEPTAN CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE CADETE 1993 SZOMBATHELY
(UNGARIA)
II ALINA MOTOC CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI) 1994 BAILE HERCULANE
(ROMANIA)
II VLAD-CRISTIAN JIANU CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI) 1994 BAILE HERCULANE
(ROMANIA)
II FLORIN FELECAN CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (14 ANI) 1994 BAILE HERCULANE
(ROMANIA)
III CORINA-ISABELA PEPTAN CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE CADETE 1994 BAILE HERCULANE
(ROMANIA)
II LEVENTE VAJDA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) 1994 PARIS
SAH RAPID (FRANTA)
I SZIDONIA VAJDA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE CADETE 1995 ZAGAN
(POLONIA)
II LIVIU-DIETER NISIPEANU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (20 ANI) 1996 SIOFOK
(UNGARIA)
II VLAD-CRISTIAN JIANU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI) 1996 RYMAVSKA SOBOTA
(CEHOSLOVACIA)
III HORIA GEANTA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) 1996 RYMAVSKA SOBOTA
(CEHOSLOVACIA)
II ALINA CALOTA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE CADETE 1996 RYMAVSKA SOBOTA
(CEHOSLOVACIA)
III ANDREI MURARIU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI) 1998 MURECK
(AUSTRIA)
III CONSTANTIN LUPULESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) 1998 MURECK
(AUSTRIA)
I SILVIA-RALUCA SGIRCEA CAMPIONATUL EUROPEAN DE COPII SI JUNIORI (10 ANI) 1999 LITOHORO
(GRECIA)
II CONSTANTIN LUPULESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI CADETI 2000 KALLITHEA
(GRECIA)
I IOZEFINA PAULET CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI) 2001 KALLITHEA
(GRECIA)
I ALINA MOTOC CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) 2002 PENISCOLA
(SPANIA)
I IOZEFINA PAULET CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID 2002 NOVISAD
(SERBIA)
II SILVIA-RALUCA SGIRCEA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID 2002 NOVISAD
(SERBIA)
III SMARANDA-IOANA PADURARIU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) RAPID 2002 NOVISAD
(SERBIA)
II ALINA MOTOC CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) RAPID 2002 NOVISAD
(SERBIA)
II OANA-CRISTINA MIRON CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI) RAPID 2002 NOVISAD
(SERBIA)
I MIHAELA-VERONICA FOISOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (10 ANI) RAPID 2003 BUDVA
(SERBIA)
II SABINA-FRANCESCA FOISOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID 2003 BUDVA
(SERBIA)
III SABINA-FRANCESCA FOISOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) BLITZ 2003 BUDVA
(SERBIA)
III EDUARD-ANDREI VALEANU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) RAPID 2003 BUDVA
(SERBIA)
III VLADIMIR DONCEA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID 2003 BUDVA
(SERBIA)
III ALINA MOTOC CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) RAPID 2003 BUDVA
(SERBIA)
I ANA-CRISTINA CALOTESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI) RAPID 2003 BUDVA
(SERBIA)
II CRISTINA-OANA MIRON CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (20 ANI) RAPID 2003 BUDVA
(SERBIA)
II SABINA-FRANCESCA FOISOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) 2004 URGUP
(TURCIA)
II RADU-ROBERT NASTASA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
III ISELIN-AMANDA LOLICI CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI) RAPID 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
III IOAN-CRISTIAN CHIRILA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) RAPID 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
III IOAN-CRISTIAN CHIRILA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) DEZLEGARI 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
I SABINA-FRANCESCA FOISOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) BLITZ 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
I SMARANDA-IOANA PADURARIU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) RAPID 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
I SABINA-FRANCESCA FOISOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) RAPID 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
II TIBERIU MANESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
III ANDREI MURARIU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
II SILVIA-RALUCA SGIRCEA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) BLITZ 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
II VLAD-VICTOR BARNAURE CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) BLITZ 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
III EDUARD-ANDREI VALEANU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) BLITZ 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
I ANDREI MURARIU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) DEZLEGARI 2004 OBRENOVAC
(SERBIA)
I DANIEL SICLOVAN CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID 2005 HERCEG NOVI (SERBIA-MUNTENEGRU)
III ISELIN-AMANDA LOLICI CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI) RAPID 2005 HERCEG NOVI (SERBIA-MUNTENEGRU)
II IOAN-CRISTIAN CHIRILA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) DEZLEGARI 2005 HERCEG NOVI (SERBIA-MUNTENEGRU)
III ADELINE-RAMONA UTA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) 2005 HERCEG NOVI (SERBIA-MUNTENEGRU)
I DARIA-IOANA VIŞĂNESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (10 ANI) 2006 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
II DARIA-IOANA VIŞĂNESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (10 ANI) RAPID 2006 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
II IOZEFINA PĂULEŢ CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) 2006 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
III RALUCA ANGHELUŢĂ CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (8 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA
II CĂLIN GHEORGHIU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
III ADRIAN SECHEREŞ CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
I RĂZVAN-ŞTEFAN DICU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
II GEORGIANA-STELUŢA MOREA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
III COSTIN-GEORGE MĂLUREANU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
II MIHAELA VERONICA FOIŞOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
III MIHAELA VERONICA FOIŞOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) BLITZ 2007 SUBOTICA (SERBIA)
II DRAGOŞ-GEORGIAN CORLĂTESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
III DAN-SEBASTIAN HORVAT CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
I IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
II IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) SUPERFINALA RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
II IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) DEZLEGĂRI 2007 SUBOTICA (SERBIA)
II TEODOR ANTON CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
III MARIA-EUGENIA URSENTE CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
I SABINA-FRANCESCA FOIŞOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) BLITZ 2007 SUBOTICA (SERBIA)
I SABINA-FRANCESCA FOIŞOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) SUPERFINALA RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
II SABINA-FRANCESCA FOIŞOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
III SABINA-FRANCESCA FOIŞOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) DEZLEGĂRI 2007 SUBOTICA (SERBIA)
III PAULA-IULIA CRĂCIUN CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) BLITZ 2007 SUBOTICA (SERBIA)
III TEODORA TRĂISTARU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) SUPERFINALA RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
II TUDOR-VLAD SFÂRLOG CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID 2007 SUBOTICA (SERBIA)
II CĂLIN GHEORGHIU CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIORI (10 ANI) 2007 MURECK (AUSTRIA)
I GEORGIANA-STELUŢA MOREA CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIOARE (12 ANI) 2007 MURECK (AUSTRIA)
II DARIA-IOANA VIŞĂNESCU CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIOARE (12 ANI) 2007 MURECK (AUSTRIA)
III ROBIN-ALEXANDRU DRAGOMIRESCU CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIORI (14 ANI) 2007 MURECK (AUSTRIA)
III SABINA-FRANCESCA FOISOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE  JUNIOARE (18 ANI) 2007 SIBENIK (CROATIA)
I MIHNEA COSTACHI CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIORI (8 ANI) 2008 MURECK (AUSTRIA)
III ANDRADA-IOANA HRIB CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIOARE (8 ANI) 2008 MURECK (AUSTRIA)
III RIZA SALIM CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIORI (10 ANI) 2008 MURECK (AUSTRIA)
I DARIA-IOANA VIŞĂNESCU CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIOARE (12 ANI) 2008 MURECK (AUSTRIA)
II GEORGIANA-STELUŢA MOREA CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE – JUNIOARE (14 ANI) 2008 MURECK (AUSTRIA)
II MIHNEA COSTACHI CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (8 ANI) RAPID 2008 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
II MIHAELA-VERONICA FOIŞOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID 2008 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
I ADRIAN-MARIAN PETRIŞOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) RAPID 2008 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
III ROBIN-ALEXANDRU DRAGOMIRESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (16 ANI) RAPID 2008 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
I MIHAELA-VERONICA FOIŞOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) BLITZ 2008 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
II MARIA-MĂDĂLINA ANUŞCA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (18 ANI) BLITZ 2008 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
I IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) DEZLEGĂRI 2008 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
III TEODOR ANTON CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) DEZLEGĂRI 2008 HERCEG NOVI (MUNTENEGRU)
II CĂTĂLIN-GH. SAUCA-GHERMAN CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (8 ANI) RAPID 2009 SUBOTICA (SERBIA)
III RADU-GEORGE BACIU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (8 ANI) RAPID 2009 SUBOTICA (SERBIA)
III ANDREEA-BIANCA PANAINTE CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (8 ANI) RAPID 2009 SUBOTICA (SERBIA)
II MIHNEA COSTACHI CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID 2009 SUBOTICA (SERBIA)
II RADU-CRISTIAN TOMA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (12 ANI) RAPID 2009 SUBOTICA (SERBIA)
II DIANA MARIA CUSMULIUC CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI) RAPID 2009 SUBOTICA (SERBIA)
III PETRUŢA ALISIA MOLDOVAN CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (12 ANI) RAPID 2009 SUBOTICA (SERBIA)
II GEORGIANA STELUŢA MOREA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID 2009 SUBOTICA (SERBIA)
III MIHAELA-VERONICA FOIŞOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (16 ANI) RAPID 2009 SUBOTICA (SERBIA)
I IOAN-CRISTIAN CHIRILĂ CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID 2009 SUBOTICA (SERBIA)
II BARBU-ALEXANDRU NIŢELEA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) DEZLEGĂRI 2009 SUBOTICA (SERBIA)
III DAN-SEBASTIAN HORVAT CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) DEZLEGĂRI 2009 SUBOTICA (SERBIA)
II DAMIAN ATODIRESEI CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE JUNIORI (8 ANI) 2009 MURECK (AUSTRIA)
II RIZA SALIM CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE JUNIORI (10 ANI) 2009 MURECK (AUSTRIA)
I IOANA GELIP CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE JUNIOARE (14 ANI) 2009 MURECK (AUSTRIA)
II DARIA-IOANA VIŞĂNESCU CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE JUNIOARE (14 ANI) 2009 MURECK (AUSTRIA)
II MIRCEA TĂLU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (8 ANI) RAPID 2010 SUBOTICA (SERBIA)
I MIHNEA COSTACHI CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID 2010 SUBOTICA (SERBIA)
I CODRUTA-ALEXA COPILU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (10 ANI) RAPID 2010 SUBOTICA (SERBIA)
III MARIAN-CĂTĂLIN SANDU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (10 ANI) RAPID 2010 SUBOTICA (SERBIA)
II RADU-CRISTIAN TOMA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) RAPID 2010 SUBOTICA (SERBIA)
III STEFAN TOMICI CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) RAPID 2010 SUBOTICA (SERBIA)
III DARIA-IOANA VISĂNESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) RAPID 2010 SUBOTICA (SERBIA)
I ROBIN DRAGOMIRESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID 2010 SUBOTICA (SERBIA)
III ADRIAN-MARIAN PETRISOR CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) RAPID 2010 SUBOTICA (SERBIA)
I ALEXANDRU POP CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) BLITZ 2010 SUBOTICA (SERBIA)
II DARIA-IOANA VISĂNESCU CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIOARE (14 ANI) BLITZ 2010 SUBOTICA (SERBIA)
I TOMA RADU-CRISTIAN CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (14 ANI) DEZLEGĂRI 2010 SUBOTICA (SERBIA)
I ALEXANDRU POP CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI (18 ANI) DEZLEGĂRI 2010 SUBOTICA (SERBIA)
I ELENA BULMAGA CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE JUNIOARE (12 ANI) 2010 MURECK (AUSTRIA)
III MIHAI-EUGEN BIDĂ CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE JUNIORI (14 ANI) 2010 MURECK (AUSTRIA)