Concursul National online de juniori, ianuarie 2021

Castigatorii Concursului sunt:

F18: I – Alessia-Mihaela Ciolacu, Clubul Central de Sah Bucuresti cu 7 puncte din 8 partide, II – Miruna-Daria Lehaci,  CSM Iasi 2020, 4,5/8, III – Maria Anghel, CSS Palatul Copiilor Constanta, 4/8;

F16: I – Ema Obada, CSM Iasi 2020, cu 7 puncte din 7 partide (!), II – Mihaela-Ioana Trifoi, CSM Sighetu Marmatiei, 4,5/7, III – Luciana-Gabriela Stan, CS Dinamo Bucuresti, 4/7;

F14: I – Lia-Alexandra Maria, CS Dinamo Bucuresti, cu 6,5 puncte din 7 partide, II – Alexandra Paraschiv, Clubul Central de Sah Bucuresti, 6/7, III – Ariana-Roxana Ciocan, CSS Targu Mures, 4,5/7;

F12: I – Iulia-Cristiana Stefan, CSS Nr.1 Timisoara, cu 8 puncte din 9 partide, II – Alexia-Andreea Iordache, ACS MMI Andrei Murariu, 7,5/9, III – Andreea-Elena Militaru, CSM Bucuresti, 6,5/9;

F10: I – Ariana Badica, CSM Bucuresti, cu 6,5 puncte din 7 partide, II – Antonia Radu, CSM Ploiesti, 5,5/7, III – Sara Maria Sunea, ACS Tinerii Lei Baia Mare, 4/7.

B18: I – Mihai-Edward Padurariu, CS Universitatea Targoviste, II – Bogdan Balan, ACS Jocul de Sah Ramnicu Valcea, ambii cu 5 puncte din 7 partide, III – Stefan-Mario Berechet, 4,5/7, SCM Gloria Buzau;

B16: I – Matei-Stefan Vilcu, CSS Targu Mures, II – Robert-Ionut Creanga, CS Universitar de Sah Bucuresti, III – Teodor-Cosmin Nedelcu, SCM Gloria Buzau, toti trei cu 7,5 puncte din 9 partide;

B14: I – Daniel Dumitrescu, CSM Bucuresti, cu 9 puncte din 9 partide (!), II – Filip Magold, CS Dinamo Bucuresti, 7,5/9, III – Vladimir-Alexandru Cnejev, CS Oxygen Bucuresti, 6/9;

B12: Tudor-Gabriel Danila, CS Universitar de Sah Bucuresti, cu 7,5 puncte din 9 partide, II – Christian-Arrydan Tamas, CS Talbot Resita, 7/9, III – Stefan-Vlad Paunescu, LPS Satu Mare, 6,5/9;

B10: I – Andrei Negrean, Clubul Central de Sah Bucuresti, II – Stefan Dragos Leu, CSM Galati, III – Victor Deac, CS Mediator Giarmata Vii, toti trei cu 5 puncte din 7 runde.

Copiii de varsta U8 au concurat in concursul U10, primii clasati la aceasta categorie de varsta fiind urmatorii:
– la categoria B8: I – Matei Zlate-Ion, CS Universitar de Sah Bucuresti (calificat in finala B10), II – Balazs Kovacs CS Vointa Satu Mare (calificat in finala B10), III – Bogdan-Ionut Constantinescu, CS Universitar de Sah Bucuresti (locul 15 in semifinala B10)
– la categoria F8: Emma Cretescu, CS Universitar de Sah Bucuresti (calificata in finala F10), II – Maria Stanica, CSS Ilfov (locul 15 in semifinala F10), III – Ruth-Victoria Popa, CS Comunal Dudestii Noi (locul 22 in semifinala F10)

Au participat in total 283 de juniori la categoriile de varsta U10-U18, baieti si fete.

Echipa de organizare a fost compusa din Ion-Serban Dobronauteanu, Director de turneu, Arbitri sefi Lucian Jugaru si Rudolf Dombi, Arbitri Stefan Axinte si Andra Cimpean, omologari inscrieri Dinu-Ioan Nicula.

Toate rezultatele sunt publicate la: http://chess-results.com/fed.aspx?lan=27&fed=ROU

Click aici pentru regulament >>

Felicitari invingatorilor si succes tuturor participantilor in viitoarele competitii la tabla si online!

Presa Reșița: “La Concursul Național de Selecție pentru juniori la șah, desfășurat online, organizat de Federația Română de Șah, tinerii jucători din Caraș-Severin, în număr de șapte, s-au prezentat bine, în opinia lui Mihai Bolintiș! Doi dintre ei, Tamaș Christian Arrydan (Caransebeș) și Drăgoi Albert Marian (Bocșa) au avut onoarea de a concura și în finala desfășurată în perioada 30-31.01.2021.”