Campionatele Mondiale Scolare – Rezultate finale

Campionatele Mondiale Scolare si-au desemnat castigatorii.
Cele mai bune rezultate obtinute de sportivii romani au fost:

  • Loc II: Bighiu Rares, Open 7 ani (Cl Sp Sergentul Vaslui)
  • Loc II: Gavrilescu David, Open 9 ani (CS Sah Club Oltenia Craiova)
  • Loc III: Stoleriu George, Open 11 ani (CS Sfinxul Iasi)
  • Loc II: Obada Ema, Fete 7 ani (ACS Philidor Iasi)
  • Loc III: Lehaci Miruna Daria, Fete 9 ani (CS Micul Sahist Iasi)

Album foto Festivitatea de premiere »

Clasament final dupa 9 runde – F7
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 Gnilorybova Victoria RUS 0 8.5 33.0 43.5 8 43.5 0 0
2 Obada Ema ROU 0 7.5 28.0 37.5 7 37.0 0 0
3 Ganganbars Maralgua MGL 0 6.5 37.0 49.0 6 34.5 0 0
Clasament final dupa 9 runde-B7
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 Can Isik TUR 0 7.5 40.5 52.0 7 36.5 0 0
2 Bighiu Rares ROU 0 7.0 42.0 54.5 6 36.5 0 0
3 Anchikov Vladimir RUS 0 7.0 38.5 48.5 6 36.0 0 0
Clasament final dupa 9 runde – F9
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 WFM Assaubayeva Bibissara KAZ 0 9.0 39.0 52.0 9 45.0 2 2
2 Bulatova Kamaliya RUS 0 8.0 36.0 48.5 8 40.0 2 2
3 Lehaci Miruna-Daria ROU 0 6.5 36.0 48.5 6 32.5 2 2
4 Cristache Ana-Maria ROU 0 6.0 35.5 47.5 6 28.0 0 0
5 Lupascu Diana-Elena ROU 0 6.0 34.0 45.0 6 23.0 1 1
Clasament final dupa 9 runde – B9
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 Baasansuren Erdene MGL 0 8.0 41.0 51.5 8 40.0 6 5
2 CM Gavrilescu David ROU 1799 7.5 42.0 53.5 7 42.0 3 1.5 2.20 -0.70 15 -10.5
3 Schitco Ivan MDA 1644 7.0 41.0 53.5 7 34.0 1 1 0.29 0.71 15 10.6
4 Bayasgalan Kherlen MGL 0 7.0 41.0 52.5 7 36.0 6 4
5 Akochenok Daniil RUS 0 6.5 39.0 49.0 6 35.5 3 1.5
6 Thilakarathne G M H SRI 1593 6.5 38.5 49.0 6 32.5 0 0 0.00 0.00 15 0.0
7 Ognean Mihnea-Ionut ROU 1588 6.5 37.5 49.5 6 32.5 2 1 0.81 0.19 30 5.7
Clasament final dupa 9 runde- F11
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 WFM Obolentseva Alexandra RUS 1903 7.5 36.5 47.0 7 36.5 6 4.5 4.09 0.41 15 6.2
2 WCM Serikbay Assel KAZ 1728 7.0 35.0 45.0 6 31.0 3 3 2.33 0.67 30 20.1
3 WFM Caballero Quijano PER 1762 6.5 41.0 51.5 6 37.5 7 4.5 4.62 -12 15 -1.8
Clasament final dupa 9 runde- B11
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 Aleksandrov Zakhar RUS 2102 8.0 41.5 53.0 7 42.5 8 7 6.72 0.28 0 0.0
2 Zlatin Alexander ISR 1604 7.5 42.5 53.0 6 37.0 7 5.5 2.01 3.49 30 104.7
3 Stoleriu George ROU 1597 7.0 40.5 51.5 6 36.5 7 5 1.38 3.62 15 54.3
Clasament final dupa 9 runde- F13
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 WFM Mammadzada Gunay AZE 1904 7.5 39.5 50.5 7 38.5 9 7.5 5.98 1.52 15 22.8
2 Mammadova Narmin AZE 1873 7.0 38.5 50.0 7 38.0 7 5 3.96 1.04 15 15.6
3 Drogovoz Irina RUS 1907 6.5 41.0 52.0 5 36.5 8 5.5 5.14 0.36 15 5.4
Clasament final dupa 9 runde- B13
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 FM Martinez Alcantara Jose Eduard PER 2070 7.0 40.5 51.5 6 35.5 8 6 6.10 -0.10 15 -1.5
2 Shahaliyev Ismayil AZE 1888 7.0 40.0 51.5 6 37.0 8 6 3.37 2.63 15 39.5
3 Sevgi Volkan TUR 1967 7.0 37.5 47.0 6 35.0 8 6 5.85 0.15 15 2.3
4 Costachi Mihnea ROU 1976 7.0 35.5 45.5 5 38.0 9 7 6.24 0.76 15 11.4
5 Shagdurov Denis RUS 1821 7.0 35.5 44.5 6 33.5 6 5 3.80 1.20 15 18.0
Clasament final dupa 9 runde- F15
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 Assaubayeva Diana KAZ 1869 7.5 38.5 47.5 6 41.0 8 6.5 4.50 2.00 15 30.0
2 WCM Baghirova Khatin AZE 1868 6.5 39.5 47.5 5 34.5 7 4.5 4.02 0.48 15 7.2
3 Amrayeva Aytan AZE 1906 6.5 38.0 49.0 5 33.0 8 5.5 5.62 -0.12 15 -1.8
4 Menzi Nezihe Ezgi TUR 1902 6.0 39.5 49.0 3 30.5 8 5 5.01 -0.01 15 -0.2
5 Smaraki Mohanty IND 1751 6.0 37.0 48.0 4 30.5 7 5 2.89 2.11 15 31.6
6 Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1779 6.0 34.5 44.5 5 30.0 7 4 3.54 0.46 15 6.9
Clasament final dupa 9 runde- B15
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 FM Ali Marandi Cemil Can TUR 2315 7.5 41.0 53.0 7 39.5 9 7.5 6.79 0.71 15 10.6
2 Sean Winshand Cuhendi INA 2036 7.5 38.5 47.5 7 37.0 7 5.5 2.86 2.64 15 39.6
3 CM Dastan Muhammed Batuhan TUR 2239 7.0 41.5 52.0 7 36.0 9 7 6.06 0.94 15 14.1
Clasament final dupa 9 runde- F17
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 WIM Saduakassova Dinara KAZ 2209 8.0 36.5 47.0 7 41.5 7 6.5 6.01 0.49 15 7.3
2 Anggraini Mukim Nadya INA 0 6.5 37.0 49.5 5 36.0 8 5.5
3 Soyunlu Narmin AZE 1842 6.5 36.0 44.0 6 33.0 7 4.5 2.94 1.56 15 23.4
4 WFM Ho En Huei Danielle SIN 1900 5.5 38.0 50.5 5 29.0 6 3.5 2.80 0.70 15 10.5
5 Morea Georgiana-Steluta ROU 1909 5.5 37.5 45.5 5 27.0 5 2.5 2.40 0.10 15 1.5
6 WCM Cemhan Kardelen TUR 1954 5.5 37.0 49.0 3 28.0 8 5 5.23 -0.23 15 -3.5
Clasament final dupa 9 runde- B17
Loc Numele FED ELO Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 Lkhagvasuren Tsedvee MGL 2089 7.0 38.0 46.0 5 36.5 8 6 3.62 2.38 30 71.4
2 CM Igambergenov Alibek KAZ 2280 6.5 38.0 49.0 6 29.0 8 5.5 6.04 -0.54 15 -8.1
3 Talipov Nafis RUS 2155 6.5 37.0 47.5 5 33.5 9 6.5 5.62 0.88 15 13.2
4 Bida Mihai-Eugen ROU 2196 6.0 38.0 48.0 4 32.5 9 6 5.89 0.11 15 1.6